Základní škola a mateřská škola

tel. družina: +420 731 080 799

Akce ŠD - školní rok 2009/2010

Plán celodružinových akcí

PODZIM
Přivítání ve ŠD
Zdobíme ŠD
Les a jeho obyvatelé – výtvarná soutěž
Přišli jsme vám zatancovat – představení pro děti z MŠ
Posvícení – pečeme koláče
Dušičky – dýně, svíčky a povídání

JARO
Návštěva knihovny
Vítání jara – oslava Velikonoc
Družinová paralympiáda – atletické závody
Mirovický jarmark – účast na oslavách města
ZIMA
Svatý Martin
Vánoční dílna
Předvánoční besídka
Tři králové přicházejí
Tříkrálová besídka
Hostina pro opeřené zpěváčky
Maškarní bál

LÉTO
Turistická vycházka
Noc ve školní družině
Vítáme předškoláky v družině

PODZIM
1. Zahájení školního roku - Přivítání dětí z první třídy; vysvětlujeme si, jak družina funguje. - Foto v galerii - a.
2. Podzimní výzdoba - Už během prvního týdne září ozdobily děti družinu podzimními motivy. Naše témata byla: „Na září, na září, těšili se sadaři…“ a „Když sluníčko vychází, slunečnice vstává“ - Podzim ve Školní družině – 21. 9. 2009.
3. Proměny jednoho košíčku - Poprvé jsme ozdobili proutěný košíček. Podle měnícího se ročního období ho budeme „převlékat“ do přírodních materiálů, které nám právě příroda nabízí. Práce se ujaly žákyně ze 4. třídy. - Foto v galerii - c.
4. Les a jeho obyvatelé - Výtvarná soutěž – kreslili jsme, malovali, vystřihávali a nalepovali vše, co máme v lese rádi. - Foto v galerii - d.
5. Kaštánek - Z letošní úrody kaštanů jsme vyrobili nejen stádo lesklých zvířátek, ale i obrázky na pískovišti pro radost dětem z MŠ. - Foto v galerii - e.
6. V černém lese zvaném Hůrka červená se muchomůrka … - Malujeme, modelujeme, stříháme a nalepujeme houby. Pečeme mandlové hříbečky. – Foto v galerii – f.
7. Týden plný JEŽKŮ - Vyrábíme ježky z brambor a bramborových tiskátek. – Foto v galerii – g.
Ježčí básnička: „Šel jsem domů pěšky a potkal dva ježky. Na bodlinkách si nesli jablíčka a všude bylo plno sluníčka. Vojtík Šafránek, 1.tř.
8. Posvícení, posvícení, pekáč voní po stavení … - Zdobíme hnětynky z moduritu, z modelíny i papírové. Všechny jsou jako z cukru. Pečeme opravdové koláče. – Foto v galerii – h.
9. Dýňový týden - Vyřezáváme dýni. Ráno posvítíme dýňovými lampiony pro radost sobě i dětem z MŠ. Vaříme dýňový kompot. Dýňová svačinka. – Foto v galerii – i.
10. Dušičkový den – strašidelný hrad - Ze strašidelných hradů vykukují tajemní duchové. Povídáme si o tom, proč vzpomínáme na své blízké zemřelé. Den jsme zakončili procházkou na mirovický hřbitov. – Foto v galerii – j.
11. Malované ještěrky - Inspirovali jsme se časopisem Ámos - nechali jsme po družině rozběhnout ještěrky všech barev a volali jsme na ně všemi možnými rýmy, které si děti vymyslely: Ještěrka, čipeka, veverka, zástěrka, frajerka, hašlerka i boxera – Foto v galerii – k.
12. Listopad, listopad… - …lísteček mi na dlaň spad. Práce s listy, frotáže, koláže, výzdoba šatny ŠD.– Foto v galerii – i.

ZIMA
1. Svatý Martin - Svatý Martin projel na svém bílém koni naší družinou. Bylo nám s ním veselo, voňavo od perníčků i zářivě bílo. Pod ochranou vojska svatého Martina jsme se cítili úplně bezpečně. Foto v galerii - j.
2. Vánoční dílna - Na Vánoce se všichni těšíme, je třeba vyrobit vánoční dárky. Výroba tvarovaných mýdel. Foto v galerii – k.
3. Tři králové přicházejí - Tři králové nám přinesli krásné dárky. Před Vánocemi hodně dětí stonalo, teď jsme si to vynahradili. Měli jsme besídku, zpívali jsme, recitovali a bylo veselo. Foto v galerii - l.
4. Hostina pro opeřené zpěváčky - Letošní zima je opravdu krutá, proto jsme opět na terasu školní družiny dali krmítko, kam pravidelně sypeme ptáčkům krmení na přilepšenou. Letos opravdu hladově přilétají a můžeme pozorovat: sýkorky, kosy, hrdličky, strnady a hejno zvonků, kteří vyzobávají slunečnici. Na téma U krmítka jsme vyhlásili výtvarnou soutěž. Foto v galerii – m.
5. Sněhová kalamita? - Užíváme si bílou nadílku před družinou. Foto v galerii - n.
6. „Daleko na severu je grónská zem… - …žije tam eskymačka s eskymákem.“ A my je malujeme – výtvarná soutěž.
7. Karneval - Odpoledne plné legrace, her a barevných kostýmů. Foto v galerii - o.
8. Dinosauři - Družinu navštívili dinosauři všech možných forem. Děti využily k evoluci nových druhů dinosaurů příjemnou měkkou látku. Foto v galerii - p.

JARO
1. Čteme v MŠ - Děti z družiny si připravily pro předškoláky v MŠ krátké pohádky před spaním. Foto v galerii - q.
2. Velikonoce - Velikonoce jsme oslavili malováním papírových vajíček a pečením pravých ptáčků z kynutého těsta. Osení nám pěkně rostlo a ptáčkům to v něm moc slušelo. Velikonoční výroby jsme použili jako dárky pro bývalé zaměstnance školy. Foto v galerii – r.
3. Mirovický jarmark - Na tradičním Mirovickém jarmarku rozdávaly naše květinářky Táňa s Terezkou drobné dárky pro radost. Dárky vyrobily děti v rámci pracovních činností ve družině. Foto v galerii - s.

LÉTO
1. Turistická vycházka - V letošním roce jsme se s malými turisty vypravili podél řeky Skalice směrem k Myslínu. Cestou jsme soutěžili a pozorovali přírodu. Děti velice překvapil židovský hřbitov se starobylými náhrobky. Na děti velice zapůsobila klidná a tichá atmosféra židovského hřbitova a na všechny dýchla dávná historie. Únavu zahnala dobrá svačina na palouku a odměnou všem byla sladkost z pokladu, který děti objevily na vyhlídce pod keřem. Foto v galerii - t. Turistická vycházka
2. Noc ve školní družině - Na divadlo, které děti secvičily, jsme pozvali i rodiče. Poté, co spokojení diváci odešli, prožily děti krásnou noc ve družině. Nikdo se nebál. A ráno, po pyžamové rozcvičce a vydatné snídani, se děti vypravily do školy.
3. Vítáme předškoláky v družině - Pozvali jsme budoucí školáky ze školky na prohlídku družiny. Rádi si pohráli s našimi hračkami a bylo na nich vidět, že už se těší mezi nás. Malé divadlo v přírodě - 28. 6. 2010

© 2007 - 2010 Základní škola a Mateřská škola Mirovice, Komenského 4, 398 06 Mirovice.