Základní škola a mateřská škola

tel. družina: +420 731 080 799

Akce ŠD - školní rok 2008/2009

PODZIM
1. Naší škole už to sluší - Výtvarná soutěž s výstavou nejlepších prací. Tématem byla rekonstruovaná škola. Foto v galerii - a.
2. Výroba dárků - Výroba dárků a slavnostní předání hostům u příležitosti znovuotevření naší školy po opravě.
3. Návštěva knihovny - Návštěva dětského oddělení knihovny, prohlídka i společné čtení.
4. Zdobení dýní - Oslava svátku Halloween. Foto v galerii - b.
5. Posvícení ve Školní družině - Zdobení hnětynek, společná slavnostní svačina. Foto v galerii - c.

ZIMA
1. Snídaně s Mikulášem - Ranní besídka s Mikulášem, andělem, čerty a rodiči. Foto v galerii - e.
2. Pečení perníčků - Voňavá svačina. Foto v galerii - f.
3. Vánoční dílna ve Školní družině - Výroba dárků, přání a ozdob pro radost i na prodejní výstavu, která proběhla na naší škole při dni otevřených dveří. Foto v galerii - g.
4. Betlém - Výroba papírových betlémů, výzdoba prostor ŠD.
5. Krmítko - Instalace krmítka pro zpěvné ptáky na terase ŠD, povídání a pozorování ptáčků na krmítku.
6. Tři králové - Beseda, nácvik písně, ustrojení králů do kostýmů. Slavnostní příchod králů a obdarovávání. Foto v galerii - h.
7. Hry se sněhem - Postavíme sněhuláky, bambulaté hajduláky. Foto v galerii - i.
8. Karneval - fotodokumentace.

JARO
1. Vítání jara – turistická vycházka; Léčivé byliny kolem školní družiny: určování, sběr, výtvarná soutěž „Skřítkové léčivých bylin“. Foto v galerii - j.
2. Na svatého Řehoře čáp letí přes moře - Výtvarná dílna: výroba pravých létajících čápů do oken.
3. Velikonoce - Seznamování s tradicemi, výroby dětí. Foto v galerii - k.
5. „Bába letí na koštěti“ - Výtvarná soutěž u příležitosti pálení čarodějnic.

LÉTO
1. Za mirovickým pokladem - Velká celodružinová výrava byla připravena dle mirovické pověsti, kterou zachytil Alexandr Debnar. Vydali jsme se po stopách hrdinného radního hledat poklad před loupeživými vojsky. Objevili jsme nejen poklad, ale i kouzlo naší mirovické historie. Foto v galerii - m.
2. „Těšíme se na tebe“ - Děti z 1. třídy přivítaly své nástupce ze školky ve ŠD. Předškoláci si prohlédli družinu, hračky i výrobky dětí. Rozloučili jsme se tanečním vystoupením „Muzikanti“ a předáním vlastnoručně vyrobených drobných dárků.
3. Bavíme se bez televize - Tradiční přenocování dětí ve ŠD spojené se zábavným večerem, děti si připravily bohatý a krásný kulturní program. Mezi diváky byli i někteří rodiče. Přesvědčili jsme se, že se umíme bavit i bez televize. Ráno byla tradiční snídaně a velmi oblíbená pyžamová rozcvička. Foto v galerii - n.
4. Paralympiáda - Soutěže, kde si mohly děti vyzkoušet plnění úkolů ve ztížených podmínkách – například skládání zápalek jednou rukou, chůze se zavázanýma očima, běh svázaných dvojic slalomem. Foto v galerii - o.
5. Básníci – těšíme se na prázdniny - Soutěž ve vymýšlení rýmů a básní na téma prázdniny a léto.

© 2007 - 2009 Základní škola a Mateřská škola Mirovice, Komenského 4, 398 06 Mirovice.